Promocija zdravja pri delu

FIT CCO Multidisciplinaren pristop k promociji zdravja

Veliko sem delal s skupinami za zdravje v podjetjih, a način izboljševanja zdravja zaposlenih, kot ga izvaja Center Celostne Oskrbe, je drugačen. Multidisciplinaren in temelječ na ukrepih s področij fizioterapije, delovne terapije ter posameznikom prilagojenih vadb. Smo v času, ko se še zlasti zavedamo pomena zdravja. Zato je danes, v četrtek, 15.10.2020, od 10.00h do 15.00h, v prostorih Centra Celostne Oskrbe na Dunajski cesti 63, v Ljubljani potekal dogodek FIT CCO – Multidisciplinarna promocija zdravja v organizacijah. Na dogodku so se prisotni zainteresirani odgovorni za zdravje iz podjetij in ljudje s statusom osebnih asistentov lahko seznanili  s pristopom Centra Celostne Oskrbe glede:

1) ambulantne fizioterapije in fizioterapije na domu oziroma delovne terapije,

2. individualnih terapevtskih vadb za managerje in direktorje, ter

3. ukrepov za izboljšanje zdravja in počutja zaposlenih, in učinkovito zmanjšanje stroškov bolniških odsotnosti.

Prednost pristopa CCO je individualna ali skupinska obravnava s strani strokovno usposobljenega multidisciplinarnega tima (fizioterapevtov, delovnih terapevtov, osebnih trenerjev in diplomiranih medicinskih sester). Podrobnejše informacije lahko najdete v priponki oziroma na https://www.cco.si/.

Na dogodku, ki je omogočal povsem varno in individualno obravnavo, so prisotni lahko:

  • opravili brezplačen posvet  z terapevti oziroma drugimi strokovnjaki Centra Celostne Oskrbe, ter
  • pridobili vse informacije o poteku in koristih multidisciplinarnega pristopa CCO za vašo organizacijo.
  • Izkusili učinke masaže z novim masažnim aparatom.

Njihov novi masažni aparat te resnično preseneti. Ker je močnejši od česarkoli, kar sem kadarkoli izkusil s pomočjo masažnih aparatov. Res te dobro pretrese, pregnete mišice, moj vrat je ponovno kot nov.

Zaradi razmer glede COVID 19 je bilo število mest omejeno, kljub temu je bila udeležba solidna.

Naložbo »Profesionalizacija zdravstveno terapevtskih storitev v socialnem podjetništvu za uspešno poslovanje na trgu« sofinancirata Republika Slovenija in Evropska Unija iz Evropskega socialnega sklada.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.